Strokovna komisija je izbrala najboljša dela v posamezni kategoriji

 

Strokovna komisija v sestavi: 

Zinka Dokl, prof. likovne umetnosti (OŠ Draga Kobala Maribor)
Katja Kozjek Varl, prof. likovne umetnosti (Pedagoška fakulteta Maribor)
Primož Krašna, predstavnik Zavoda republike Slovenije za šolstvo
Petra Hrovatin, predstavnica ZOO Ljubljana 

Urška Hrnčič, predstavnica Kopija-nove

 

je izbrala nagrajence 1. državnega likovnega natečaja Ustvarjamo za ZOO planet, ki so: 

 

 

Kategorija: Osnovna šola 1. VIO

 

1. mesto:      Neli Čolnik, avtorica; Jelka Bojc, mentorica; OŠ Fram

2. mesto:      Anže Krivc, avtor; Jožica Krajnc, mentorica; OŠ Muta

3. mesto:      Tia Blaznik, avtorica; Vanja Resnik, Mateja Sever, mentorici;                                            POŠ Dole pri Litiji

 

Kategorija: Osnovna šola 2. VIO

 

1. mesto:       Zara Štefanič, avtorica; Špela Vraničar, mentorica; OŠ Loka Črnomelj

2. mesto:      Tanja Bondariuk, avtorica; Vanja Jordanov, mentorica;                                                    OŠ Cvetka Golarja Škofja Loka 

3. mesto:       Jaka Čekada, avtor, Martina Batista Jenko, mentorica;                                                      Toneta Tomšiča Knežak

Kolekcija:      Ana Gril, Nils Gomilšek, Stela Petek, Špela Jerenc, Tim Majcen, avtorji;                             Sara Hočevar, mentorica; OŠ Juršinci

 

Kategorija: Osnovna šola 3. VIO

 

1. mesto:     Tija Pfeifer, avtorica; Zala valenčak, mentorica; OŠ Petrovče

2. mesto:     Valentina Lah, avtorica; Eva Gregorec, mentorica; OŠ Breg, Ptuj 

3. mesto:     Kaja Sovinc, avtorica; Špela Kotnik, mentorica; OŠ Dramlje

Kolekcija:     Anaj Lisec, Deja Vnučec, Daša Lenko, Žan Lenič, Sara Viktoria Novak,                              avtorji; Špela Kotnik, mentorica, OŠ Dramlje

 

 

Kategorija: Srednja šola 

 

1. mesto:     Timotej Žvikart, avtor; Alijana Tertinek, mentorica;                                                             Gimnazija Ravne na Koroškem

2. mesto:     ni bilo prijavljenih del 

3. mesto:     ni bilo prijavljenih del 

 

Kategorija: Predšolska vzgoja 

 

1. mesto:     Živa Toplak, avtorica; Sanja Belina in Teja Hajnžič, mentorici;                                           Vrtec Studenci Maribor, enota Pekre

2. mesto:     Zala Glinšek, avtorica; Grozdana Puhič in Jernej Filipič, mentorici;                                   Vrtec Studenci Maribor

3. mesto:     Liza Podgoršek Schaubach, avtorica; Aleksandra Andrič, mentorica;                               Vrtec Domžale 

 

Prilagojeni program: 

 

1. mesto:     Beglija Ravmanonska, avtorica; Erika Trobec Marušič, mentorica;                                   CUEV Divača

2. mesto:     Klara Zarabec, avtorica; Anja Hrovat, mentorica;                                                               OŠ Dragotina Ketteja Novo mesto (PPVI)

3. mesto:     Gašper Ljubi, avtor; Anja Hrovat, mentorica;                                                                      OŠ Dragotina Ketteja Novo mesto (PPVI)

 

Spletna razstava nagrajenih del likovnega natečaja Ustvarjamo za ZOOplanet

Nagrajena dela si lahko ogledate na spletni razstavi, ki je dostopna na tej povezavi.  S klikom na gumb enter exhibition, boste vstopili v spletno razstavo, kjer si lahko ogledate vseh 18 nagrajenih del iz vseh kategorij. S klikom na puščice, ki jih najdete v spodnjem desnem kotu, se pomikate po razstavnem prostoru. Pri nekaterih nagrajenih delih so vam na voljo tudi vtisi avtorjev del in njihovih mentorjev. 

 

Želimo vam prijeten ogled!

 

DODATNE INFORMACIJE

Kopija-nova d.o.o. 

Urška Hrnčič 

02 234 51 00 

urska.hrncic@kopija-nova.si     

 

ORGANIZATOR

 

       v sodelovanju z 

 

VOŠČENE BARVICE Ajda Jumbo + PLASTELIN, 12 barv